Tehnično varovanje različnih objektov, tako stanovanjskih kot poslovnih ali proizvodnih, je danes postalo tako rekoč nujno.
Protivlomni (alarmni) sistem – nepogrešljiv del tehničnega varovanja vsakega poslovnega objekta ali stanovanjske hiše
Vgradnja protivlomnega (alarmnega) sistema v novo grajene objekte je postala nekaj samoumevnega in nujnega. V primeru, da hišni alarmni sistem še ni vgrajen, so ob izvedbi elektroinštalacij običajno pripravljene ustrezne povezave za enostavno naknadno vgradnjo protivlomnega ali video-nadzornega sistema. Zaščita pred vlomilci postaja vedno bolj pomembna in danes najpogostejša, najbolj razširjena oblika varovanja so protivlomni sistemi.
Vsak objekt, ki ga želimo tehnično varovati, je unikaten – splošnega pravila za število senzorjev in način varovanja ni. V veliki meri je stopnja zaščite odvisna od stopnje ogroženosti investitorja in arhitekture varovanega objekta. Pred samim načrtovanjem protivlomnega sistema je potrebno poznati namembnost objekta in želje uporabnika, ki bo varnostni sistem dnevno uporabljal. Potrebno je poznati funkcionalnost posameznih prostorov in način uporabe, da lahko zagotovimo kakovostno varovanje objektov.
Protivlomni sistemi so z napredkom tehnike napredovali predvsem v smislu dodatnih možnosti, ki jih ponujajo, od številnih senzorjev različnih tehnologij, različnih možnosti javljanja alarmov, bodisi preko najbolj klasične zunanje in notranje sirene do javljanja preko SMS in elektronskih sporočil, ali v smislu integracije z različnimi proizvajalci in standardi inteligentnih inštalacij.